capslar FIKRA KARİKATÜR replik HAREKETLİ

Dünya Sivil Toplum Örgütlerinden Van’a Sağlık Yardımı

  Paylaş

Sivil Toplum Kuruluşları Türkiye’nin Yardımına Koşuyor

Asya Tabipler Birliği (AMDA) tarafından gönderilen iki doktor salı günü depremin vurduğu Erciş Hastanesi acilini ziyaret etti. Ziyaretçilerden 67 yaşındaki Yuichi Fuchizaki Fukuokada bir doktor ve 30 yaşındaki Hayato Orui Kobede bir cerrah.

Ercişde bir spor merkezi içinde derme çatma kurulan hastanede pazar günü meydana gelen 7,2 lik depremden bugüne her gün yaklaşık 1000 kişi tedavi olmaya buraya geliyor. Ziyaretçilerin çoğu dış yaralanmaları için tedavi gördü, ancak uzmanlar gelecek hafta içinde bulaşıcı hastalıkların olası salgınları ile ilgili endişelerini dile getirdi.Fuchizaki, “Birçok kişi bu depremde artık evlerini kaybetti korkunç bir ortamda yaşıyoruz, bu yüzden bulaşıcı hastalık tehlikesini tahmin etmek doğal” dedi.
Türk hükümeti, 30’dan fazla ülkeden gelen çadır, prefabrik evler de dahil olmak üzere yardım malzemeleri yardımlarını kabul etti.
1984 yılında kurulan  AMDA, dünya çapında  30 şubesi ve 47 kuruluşla işbirliği olan uluslararası, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütüdür.

Sponsorlu BağlantılarEn Çok Beğenilenler


  • Tahmin Et Sen Kazan !

  • Tahminlerin Sana Çok Şey Kazandıracak

  • Teknoloji Dünyası Bu Haberi Konuşuyor

  • Burçlar ve Aşk Hayatları

  • İzmir’de Büyük Çete Operasyonu, Hangi Ünlüler Gözaltında?